Wakacje w Kołobrzegu

Kołobrzeg to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów nadmorskich miast w Polsce. Mimo że temperatura wody jest tu zwykle nieco chłodniejsza niż np. w Mielnie, liczne atrakcje sprawiają, że miasto to jest z roku na rok oblegane zarówno przez gości z Polski, jak i z innych krajów Europy.

Dobra zabawa nie tylko na plaży

Słońce, plaża, morze, wiatr – czego chcieć więcej? W zasadzie przy dobrej pogodzie te cztery czynniki powinny w zupełności wystarczyć. Kołobrzeg jednak oferuje znacznie więcej możliwości.

Spragnieni adrenaliny mogą skorzystać z bogatej oferty sportów wodnych, zaś miłośnicy historii na pewno nie będą rozczarowani miastem i jego zabytkami – od pięknej bazyliki pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przez imponującą latarnię morską, aż po Muzeum Oręża Polskiego, które zrobi wrażenie nie tylko na fanach militariów.

W pełni sezonu w Kołobrzegu każdy znajdzie coś dla siebie – wakacyjne wesołe miasteczko pozwoli każdemu odkryć w sobie dziecko, a wieczorne dyskoteki pod chmurką przy plaży i bezpośrednio na niej zapewnią rozrywkę do późnych godzin nocnych.

Jeśli spragniony jesteś ciszy i spokoju, również możesz je tu odnaleźć. W Kołobrzegu znajdziesz wiele sanatoriów, gabinetów odnowy biologicznej i hoteli SPA, w których zregenerujesz siły i wypoczniesz.

Po całodniowej rozrywce nad morzem warto coś zjeść. Nie brakuje tu wspaniałych knajpek, w których główną rolę odgrywa oczywiście kultowy zestaw: dorsz w panierce z frytkami i surówką. Warto jednak czasem zmienić upodobania i skosztować – również prosto z Bałtyku – np. smażoną flądrę. Nigdzie indziej jak nad morzem ryba nie ma takiego smaku!

W czasie deszczu wcale nie musi być nudno!

Wydawać by się mogło, że kurorty nadmorskie warto odwiedzać wyłącznie gdy jest ładna pogoda. Nic podobnego! Kołobrzeg oferuje znacznie więcej niż tylko nadmorski piasek i fale Bałtyku.

W razie niepogody zawsze możesz… odwiedzić kasyno online. Zobacz listę najlepszych kasyn tutaj.

Bez obaw, na tym nie koniec kołobrzeskich atrakcji. Jeśli podczas Twojego pobytu pogoda spłata figla i z plażingu nic nie wyjdzie, nie przejmuj się – to świetna okazja by odwiedzić… Miasto Myszy! Tak, dobrze słyszysz. Jest to chyba jedyne takie miejsce w Polsce, a może nawet w Europie.

W przestrzeni stylizowanej na miejskie podziemia możesz podejrzeć życie małych gryzoni w nieoczywistych sytuacjach: znajdziesz tu wiele gatunków myszy różnych odsłonach i sceneriach: myszy wiejskie, miejskie, w tropikach, we własnych komnatach, itp.
To doskonała rozrywka dla całej rodziny i na pewno szybko stamtąd nie wyjdziesz!

“Myszosceptycy” również znajdą coś dla siebie w Kołobrzegu – Ukryta Kraina to z założenia wielka interaktywna wystawa kulturalna dla najmłodszych. Każdy uczestnik na czas zwiedzania otrzymuje magiczną różdżkę, dzięki której może ożywiać przedmioty i odkrywać kolejne atrakcje. Nic więc dziwnego, że miejsce to jest równie chętnie odwiedzane przez starszych gości, którzy uznali, że jest to idealna miejscówka na randki, a nawet… oświadczyny w klimacie bajkowym!

Kołobrzeg to jedno z tych miast, które warto odwiedzić niezależnie od pogody. Nieważne, czy szukasz spokoju, aktywnego wypoczynku sportowego, innych wrażeń; nieważne czy jesteś singlem, seniorem, czy przyjechałeś z rodziną – na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie.

Jak mawiają miejscowi – jak raz tu przyjedziesz, będziesz odwiedzał Kołobrzeg stale, “w kółko” – w końcu nazwa miasta zobowiązuje.

1 Jan 2021